Wydarzenia szkolne - 2012/2013


Koniec roku szkolnego

    Życzymy wszystkim udanych wakacji

Agaciek


Komers

    Dnia 20 czerwca uczniowie klas trzecich świętowali ukończenie szkoły na komersie. Trzecioklasiści po raz ostatni w takim składzie chcieli razem potańczyć, a także pośpiewać, bowiem w trakcie zabawy zostało zorganizowane karaoke. Mogliśmy zobaczyć popisy wokalne niektórych uczniów, a także nauczycieli. Pan Dobrogosz zrobił furorę swoim wykonaniem piosenki „Mydełko Fa”. Utworzył się także kwartet w składzie: Pan Dobrogoszcz, Pan Tkocz, Pani Czauderna i Pani Trzopek, który bez problemu mógłby wygrać następną edycję programu X Factor i podbić serca słuchaczy całego świata. Po tym jakże miłym zwieńczeniu 3 letniego pobytu w tej szkole, niestety niedługo będziemy musieli się z Wami pożegnać.

Agaciek


Wyjście do oczyszczalni ścieków

    Na lekcjach biologii uczniowie klas trzecich wyszli na jakże ciekawą (i aromatyczną) wycieczkę do oczyszczalni ścieków, gdzie szczegółowo mogli dowiedzieć się jak ze ścieków znów powstaje czysta woda.

Agaciek


Dzień dziecka

    5 czerwca (z lekkim opóŸnieniem) hucznie świętowaliśmy w naszym gimnazjum Dzień Dziecka. Cała impreza rozpoczęła się o 9 wystawą zwierząt, gdzie uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje zwierzaki. Wybrany został pupil duży i mały naszego gimnazjum, a także najlepszy hodowca. Następnie pałeczkę przejął nasz samorząd, który przygotował parę informacji na temat tego święta. Zostały także przyznane nagrody za wszelkie konkursy organizowane w naszym gimnazjum. Ostatnią atrakcją tego dnia był tor przeszkód, a potem mecz nauczyciele vs uczniowie, który niestety tym razem udało się zwyciężyć nauczycielom. Jednak nie mamy się czym martwić, bo już niedługo odbędzie się oficjalny rewanż i może wtedy uda nam się odbić puchar dyrektora. :D

Zwycięzcy wystawy:

Pupil duży: pies Bobik, Mikołaja Drążka
Pupil mały: kotka Rysia, Agaty Folek
Najlepsi hodowcy: Adrian Byrdziak

Agaciek


Egzaminy gimnazjalne

    W dniach 23, 24, 25 kwietnia uczniowie wszystkich klas trzecich na terenie całej Polski pisali egzaminy gimnazjalne, mające na celu sprawdzenie ich umiejętności po ukończeniu gimnazjum. Podczas gdy nasi trzecioklasiści się produkowali, pisząc „małą maturę” reszta naszych uczniów mogła odpocząć od szkoły. Jednak nie cieszcie się za bardzo, niedługo czeka to również Was. ;D

Agaciek


Święta Wielkanocne

    W ten szczególny czas wszyscy nauczyciele, samorząd chcą Wam życzyć Świąt spędzonych w gronie rodziny, smacznego jajka, mokrego dyngusa i szybkiego nadejścia wiosny. Widzimy się w środę! ;D

Agaciek


Pierwszy dzień wiosny

    21 marca w naszej szkole wyjątkowo hucznie był obchodzony pierwszy dzień wiosny. W tym roku samorząd szkolny przygotował konkurs międzyklasowy, w którym główną nagrodą był 1 000 000 trzynastkodolarów. Na początku każda klasa przedstawiała jedno przysłowie dotyczące wiosny, bez używania słów. Były różne sposoby. Jedne klasy przygotowywały krótkie scenki, inne obrazki, a kolejne rebusy, wszystko oceniało bezstronne jury. W drugim etapie przedstawiciele klas mogli popisać się swoją wiedzą, biorąc udział w teleturnieju 1 z 7. W ostatnim etapie uczniowie mogli wykazać się sprawnością i koordynacją, bo mieli za zadanie przenieść na łyżeczce jajko przez „bardzo złożony” tor przeszkód. Wszystkie punkty zostały zsumowane, a zwyciężyła klasa 3c! :D

Agaciek


Dzień otwarty

    19 marca odwiedzili nas uczniowie klas 6 pobliskich szkół podstawowych. Mieli okazje zajrzeć na kilka specjalnie przygotowanych dla nich lekcji m.in. fizyki, biologii, matematyki czy wosu. Obejrzeli także prezentację o naszej szkole. Mamy nadzieję, że zobaczymy się z nimi znów we wrześniu.

Agaciek


Wyjście do BCK-u

    15 marca cała szkoła wyszła do Bielskiego Centrum Kultury na lekcję filmową. Mogliśmy się dowiedzieć jak filmowcy nas oszukują kręcąc film. Potem obejrzeliśmy film – „Mój przyjaciel Hachiko” opowiadający historię wyjątkowo wiernego psa. Mimo tematyki filmu było bardzo wesoło ze względu na zapewniane przez uczniów atrakcje (kto był, wie o czym mówię). Krótko mówiąc mieliśmy kolejny powód, żeby urwać się z kilku lekcji . :D

Agaciek


Dzień liczby Pi

    14 marca – Światowy dzień liczby pi. Nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła to święto, a mimo to wyszło świetnie. Wszystko zaczęło się kiermaszem ciast – każdy uczeń mógł spróbować jakiegoś pysznego ciasta upieczonego przez dowolną klasę. Jednak największą furorę zrobił pokaz mody. W naszej szkole pojawiło się mnóstwo modeli i modelek, którzy prezentowali najmodniejszą w tym sezonie matematyczną kolekcję. Na koniec został jeszcze zorganizowany konkurs na wymienienie w określonym czasie jak największej liczby wyrazów z cząstką „pi”. Wyników całego konkursu jeszcze nie poznaliśmy, ale pewnie niedługo dowiemy się, kto podbił serca jury.

Agaciek


Rekolekcje

    11, 12 i 13 marca mieliśmy kolejny powód żeby nie iść do szkoły. Mianowicie rekolekcje. Chyba każdy z nas wolał iść na godzinkę do kościoła, posłuchać co ma nam do powiedzenia ksiądz, a potem mieć całe popołudnie dla siebie. Szkoda, że takie rekolekcje bywają tylko raz w roku, no ale co zrobić? Na szczęście już niedługo Święta Wielkanocne, więc spokojnie. Znów będziemy mogli sobie odpocząć. A póki co, musimy jeszcze wytrzymać te dwa tygodnie.

Agaciek


Ferie

    Nareszcie nadszedł ten upragniony dzień! Mamy bite dwa tygodnie na całkowite lenistwo. Od 11 do 24 lutego możemy spać do póŸna, bawić się, a potem nie spać do póŸna tylko po to, żeby następnego dnia znów się wyspać. :D Nie wiem jak wy, ale ja strasznie się cieszę, że będę mogła wreszcie odpocząć od tych wszystkich lekcji, kartkówek, sprawdzianów i nauczycieli. W spokoju będziemy mogli iść do kina, na basen, lodowisko, czy gdzie tam chcecie nie zawracając sobie głowy matmą, historią, czy fizyką. Niestety nie łudŸmy się. Te dwa tygodnie miną tak szybko, że nawet nie zdążymy jeszcze odpocząć od szkoły, a znów będziemy musieli do niej wracać. :/ Na szczęście już niedługo wakacje! :D?

Agaciek


Szkolenia dla seniorów

    Nie jest tajemnicą, że dzisiejsza technologia bardzo szybko posuwa się do przodu, a co za tym idzie są osoby, które za tym wszystkim nie nadążają. Mówię tutaj o osobach starszych, które samodzielnie nie potrafiły włączyć komputera. Jednak za sprawą kursu zorganizowanego w naszej szkole teraz potrafią nie tylko uruchomić taki sprzęt, ale także posiadają własne konta e-mail. Pomogli im w tym uczniowie naszej szkoły, którzy z niemałym zapałem zgłosili się do pomocy. A czy wasze babcie posiadają już własne konto na facebooku i śledzą wasze poczynania?

Agaciek


Zbiórka makulatury

    W naszej szkole została zorganizowana zbiórka makulatury. Uczeń każdej klasy może przynieść niepotrzebne gazety, papiery itp. Z pewnością taka osoba zostanie nagrodzona uwagą pozytywną od wychowawcy, a tym samym przyczyni się do ochrony naszego środowiska. Taki mały gest, a pomaga. Można także przynosić plastikowe nakrętki z butelek, jednak te zostaną oddane do skupu, a pieniądze przekazane chorej dziewczynce – Klaudii Pająk. W prosty sposób można pomóc.

Agaciek


IV dyskoteka

    8 lutego samorząd zorganizował ostatnią przed feriami dyskotekę. Niestety absolwenci nie mogli nas odwiedzić, co od razu dało się zauważyć. Frekwencja była bardzo mała. Mimo wszystko uczniowie całkiem nieŸle się bawili. Oczywiście były wyjątki, które większość dyskoteki spędziły podpierając ściany, no ale co zrobić. Następna dyskoteka zapewne już po egzaminach.

Agaciek


Rozstrzygnięcie konkursu międzyklasowego

    Jak wiecie w naszej szkole został zorganizowany konkurs świąteczny. Składał się on z 3 etapów. Pierwszy polegał na przyniesieniu 6 grudnia przez uczniów klas jak największej ilości czapek mikołajkowych. W drugim etapie klasy miały przynieść łańcuch świąteczny, posklejany z kółek, a w trzecim oceniano świąteczny wystrój klas. Nagrodą główną były 4 pizze, dla zwycięskiej klasy. Tak przedstawiają się wyniki:

1. miejsce - III b (16, 16, 16) - 48 pkt
2. miejsce
I a (1, 13, 13) - 27 pkt
II b (7, 10, 10) - 27 pkt
3. miejsce - III c (13, 0, 7) - 20 pkt
4. miejsce - II a (10, 0, 5) - 15 pkt
5. miejsce - III a (5, 0, 3) - 8 pkt
6. miejsce - I b (3, 0, 1) - 4 pkt
W nawiasach przedstawiona jest ilość punktów za kolejne etapy w kolejności: wystrój sali, łańcuch świąteczny, czapki mikołajkowe. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy smacznego. :D

Agaciek


Nowy rok

    Przerwa świąteczna się kończy, a przed nami nowy rok. Dla niektórych z nas będzie on przełomowy, bo trzeba będzie pożegnać się z tą szkołą i wyruszyć dalej. Dlatego chcę życzyć Wam i sobie, aby ten rok był lepszy od starego i zmienił wszystko, co chcecie, aby zostało zmienione..

Agaciek


Święta Bożego Narodzenia

    W ten szczególny czas jakim są Święta cały samorząd szkolny oraz wszyscy nauczyciele chcą Wam życzyć, żebyście ten wspaniały czas spędzili w gronie rodziny, smacznego karpia na wigilijnym stole, dużo prezentów pod choinką, samych dobrych ocen w następnym roku i żeby spełniły się wszystkie Wasze marzenia.

Agaciek


Wigilie klasowe

    Wreszcie święta. Tak wiele z nas mówiło sobie w duchu 21 grudnia po wyjściu ze szkoły. To fakt. Nareszcie mogliśmy odpocząć od nauki, zadań i nauczycieli. Jednak zanim nastała wolność czekała nas jeszcze jedna atrakcja. Nauczyciele z SP 17 postanowili przygotować dla swoich wychowanków, a także i nas wyjątkowe jasełka. Sama musze przyznać, że takich jeszcze nigdy nie widziałam i bardzo mi się one podobały. Motyw z postaciami z bajek był po prostu świetny. Po wspaniałych jasełkach siadaliśmy razem przy stole ze swoimi kolegami, by póŸniej podzielić się z wszystkimi opłatkiem. Oczywiście nie zabrakło przy tym śmiechu i niemalże rodzinnej atmosfery. Ale przecież szkoła to nasza druga rodzina. : )

Agaciek


Wprowadzenie stanu wojennego

    Dokładnie 13 grudnia 1981 r. na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej wprowadzono stan wojenny. Teraz – w wolnej Polsce, możemy obchodzić to święto, upamiętniając tym samym wszystkie osoby, które w tym czasie zostały zamknięte w więzieniach lub zamordowane. Warto teraz – gdy mimo wszystko jest nam całkiem dobrze – pamiętać o tym, że kiedyś ludzie oddawali życie, abyśmy mogli żyć w takich warunkach w jakich żyjemy.

Agaciek


Kiermasz świąteczny

    18 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz świąteczny oraz zebrania dla rodziców. Można było zaopatrzyć się w pudełka, kartki, ale także stroiki wykonane przez uczniów naszego gimnazjum. Była także okazja do zakupienia unikatowej bombki udekorowanej przez wybranego nauczyciela. To świetna pamiątka, na długie czasy już po ukończeniu szkoły. Rodzice mogli także usiąść w kawiarence i w spokoju napić się kawy, oraz spróbować ciast pieczonych przez uczniów oraz ich rodziców.

...zobacz galerię   


Agaciek


Próbne egzaminy gimnazjalne

    W dniach 12, 13, 14 grudnia uczniowie 3 klas pisali próbne egzaminy gimnazjalne. Próbne egzaminy mają przygotować nas do napisania tego oficjalnego, do którego pozostaje nam coraz mniej czasu. 12 grudnia pisaliśmy część humanistyczną, 13 część matematyczno – przyrodniczą, a 14 egzamin z języka angielskiego. Trzymajcie kciuki, żeby wyniki były jak najlepsze. : D

Agaciek


Mikołajki

    6 grudnia w naszej szkole zostały zorganizowane Mikołajki. Uczniowie z samorządu szkolnego najpierw odwiedzili chore dzieci w SP 17, a póŸniej ruszyli na nasze gimnazjum. Mikołaj obdarowywał najgrzeczniejszych uczniów cukierkami, a jego pomocnice malowały twarze tych niegrzecznych. Kilkoro nauczycieli także zgodziło się na ekstrawagancki makijaż. Cieszymy się że i oni chcą razem z nami bawić się w taki dzień jak mikołajki, kiedy wszyscy powinni być szczęśliwi.

Agaciek


Apel 3 XII

    3 grudnia Pani Dyrektor zwołała apel, na którym poinformowała wszystkich uczniów o prezencie, który sprawiła nam Rada Rodziców. Nie wiem czy pamiętacie, ale samorząd szkolny przeprowadził ankietę, która dotyczyła m. in. tego, co chcielibyście otrzymać na mikołajki. Najwięcej uczniów zaproponowało stół do piłkarzyków i Rada Rodziców postanowiła zrealizować waszą prośbę. Oczywiście wśród odpowiedzi pojawiły się także inne propozycje. Jeden uczeń zaproponował nawet, żeby na holu powstało Casino. Cóż… Póki co nie będziemy uprawiać w szkole hazardu, ale zamiast tego można zagrać turniej w piłkę nożną, tak jak to często się dzieje. Jak widać nasi rodzice chcą, żebyśmy w szkole mogli sobie dobrze zorganizować czas między lekcjami. Nie pozostaje nam nic jak im za to serdecznie podziękować. : )

Agaciek


III dyskoteka szkolna

    Dnia 29 listopada samorząd szkolny zorganizował dyskotekę andrzejkową, na którą przybyła rekordowa liczba osób w tym roku. Było nas ponad 50 i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Odwiedzili nas nasi absolwenci, którzy ewidentnie stęsknili się za naszą szkołą. Muzykę puszczał nasz ulubiony DJ Damian, dzięki czemu dobra zabawa była zagwarantowana. Oby więcej takich dyskotek. Następna będzie 7 lutego. Serdecznie was na nią zapraszam, bo na pewno będzie świetnie. I pamiętajcie o tym, że jeśli będziecie na dyskotece to następnego dnia nie będziecie pytani i nie piszecie niezapowiedzianych kartkówek, więc warto przyjść i do tego dobrze się bawić. :D

Agaciek


Wyjście do kina

    Dnia 21 listopada klasy 2 i 3 wyszły do kina na polsko – włoski film „Bitwa po Wiedniem”. Na samo wyjście do kina wszyscy się cieszyliśmy, jednak opinie o filmie były bardzo zróżnicowane. Według mnie jeśli chodzi o scenariusz film był całkiem nieŸle nakręcony, jednak efekty specjalne były gorzej niż tragiczne. Fakt, że był to film historyczny i miał na celu pokazanie wydarzeń z tamtego okresu, jednak jego wykonanie dobre nie było. Cóż… Najważniejsze, że nie mieliśmy lekcji i mogliśmy wyjść do kina na lekcję historii. : D

Agaciek


Apel 11 listopada

    Dnia 14 listopada w naszej szkole odbył się apel mający na celu upamiętnienie 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie zorganizowali uczniowie klasy 2a i 2b, pod wodzą Pani Bryczek. Zafundowali nam tym samym wyjątkowo ciekawą lekcję historii, a jak mówił nam nasz przewodnik w Obozie koncentracyjnym Aushwitz: „Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie.”

Agaciek


II dyskoteka szkolna

    8 listopada samorząd szkolny zorganizował drugą dyskotekę szkolną. Niestety było nas wtedy bardzo mało, mimo to wszyscy dobrze się bawiliśmy. Tutaj sprawdziło się powiedzenie, że nie liczy się ilość, tylko jakość. Niestety przy tak małej frekwencji trzeba było skrócić dyskotekę o pół godziny, jednak mam cichą nadzieję (choć mówią że nadzieja matką głupich), że na następnych dyskotekach będzie nas już więcej i nie będzie konieczności ich skracania.

Agaciek


Warsztaty integracyjne klas I

    We wrześniu wśród pierwszych klas odbyły się warsztaty integracyjne. Nasi młodzi pierwszoklasiści jechali nad Zaporę, gdzie poddano ich procesowi jednoczenia klasy. A tak już poważnie to ćwiczenia, które tam wykonywali miały na celu poznanie swojej klasy i nauczenie się wspólnej pracy. Miejmy nadzieję, że Pani Beczek udało się ogarnąć nasze pierwszaki.

Agaciek


KEN

    15 października odbył się uroczysty apel z okazji dnia nauczyciela. Tradycyjnie odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów, a potem krótkie przedstawienie. Uczniowie klas pierwszych przygotowali świetną inscenizację, a Samorząd Szkolny krótki quiz ze slangu młodzieżowego dla nauczycieli. Sprawdziliśmy wiedzę wychowawców na temat języka w którym my – młodzi ludzie – się posługujemy. : D Jakie były efekty chyba wszyscy zapamiętamy na długi czas. Jeszcze raz życzymy wszystkim nauczycielom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

Agaciek


...zobacz galerię   


I dyskoteka szkolna

    W czwartek 11 października odbyła się pierwsza w tym roku dyskoteka organizowana przez Samorząd Szkolny. Frekwencja nie była wielka, ale wszyscy świetnie się bawili. Za konsolą siedział nasz przewodniczący Marek Caputa więc muzyka była całkiem fajna do potańczenia. Już teraz serdecznie zapraszam wszystkich na kolejną dyskotekę która odbędzie się 8 listopada. Dobra zabawa gwarantowana, a obecni następnego dnia nie będą pytani. :D

Agaciek


...zobacz galerię   


Rajd szkolny na Kozią Górkę

    4 października odbył się rajd szkolny. Uczniowie wszystkich klas wyruszyli na Kozią Górkę gdzie czekały na nich różne atrakcje. M.in. ognisko na którym można było sobie upiec pyszne kiełbaski, gra w siatkówkę oraz gwóźdź programu – zawody w przeciąganiu liny. Mistrzem została klasa 2 b. Wszyscy chyba dobrze się bawiliśmy i miejmy nadzieję, że takie wyjścia będą organizowane częściej, bo wolimy pochodzić po górach niż siedzieć w szkole i zakuwać prawda? :D

Agaciek


...zobacz galerię   


Warsztaty integracyjne klas I

    We wrześniu wśród pierwszych klas odbyły się warsztaty integracyjne. Nasi młodzi pierwszoklasiści jechali nad Zaporę, gdzie poddano ich procesowi jednoczenia klasy. A tak już poważnie to ćwiczenia, które tam wykonywali miały na celu poznanie swojej klasy i nauczenie się wspólnej pracy. Miejmy nadzieję, że Pani Beczek udało się ogarnąć nasze pierwszaki.

Agaciek


Wybory Samorządu Szkolnego

    W środę 26 września uczniowie naszej szkoły wybrali samorząd szkolny, czyli kilku uczniów reprezentujących wszystkich innych przed Panią dyrektor oraz Radą Pedagogiczną. Spośród wszystkich trójek klasowych wybranych zostało 7 osób w tym: przewodniczący, zastępca, sekretarz, oraz 4 członków. W bieżącym roku szkolnym reprezentować nas będą:

Przewodniczący: Marek Caputa - 3c
Zastępca Przewodniczącego: Agata Folek - 3c
Sekretarz: Damian Baca - 3a

Członkowie: Bartek Filosek - 3c
Klaudia Stankiewicz - 3a
Łucja Ryś - 2b
Mikołaj Drążek - 1a
Wybranych zostało także 3 uczniów wspomagających, a są to: Dominika Dąbrowska, Bartosz Augustyniak oraz Kamil Kobiela z klasy 3c. Gratulujemy wszystkim członkom naszego Samorządu Szkolnego.

Agaciek


Apel z okazji rocznicy 17 września

    Dnia 17 września na lekcji wychowawczej odbył się apel upamiętniający napaść Związku Radzieckiego na Polskę dnia 17 września 1939 roku. Przedstawienie przygotowali uczniowie z różnych klas, a pomógł im w tym pan Dobrogoszcz. To była dla nas wszystkich krótka i ciekawa lekcja historii.

Agaciek


...zobacz galerię   


Sprzątanie Świata

    We wtorek 11 września kilka klas z naszej szkoły razem z nauczycielami wybrało się na pobliskie osiedla z zamiarem zbierania śmieci. Wszyscy bardzo chętnie włączyli się w akcje, gdyż wyjście było w czasie lekcji(to nas chyba najbardziej cieszy :D), można było zdobyć dobrą ocenę z biologii i oczywiście co najważniejsze wspomóc naszą planetę. Każdy miał swoje sposoby. Byli tacy, którzy zbierali każdy najmniejszy papierek i bardzo się w to angażowali, ale byli też tacy którzy zainteresowali się trochę mniej. Kilku uczniów wpadło na pomysł, zbierania śmieci z koszów (brawa dla nich :D) i chociaż nie całkiem o to chodziło to przecież liczą się intencje. Akcja wyszła całkiem nieźle. W okolicy nie było (prawie) żadnych śmieci. :D

Agaciek


...zobacz galerię   


3 wrzesień - Nowy rok szkolny 2012/2013

    W poniedziałek minionego tygodnia nadszedł dzień na który wszyscy czekaliśmy (a w sumie raczej nie). Rozpoczęcie roku. Wszyscy weszliśmy do szkoły uśmiechnięci i pełni zapału (znowu żartuję :D). Przed nami (niestety) 10 miesięcy ciężkiej pracy. Nie wiem, jak Wasze, ale moje wakacje były świetne mimo tego, że czasami pogoda nie dopisywała. Już odliczam dni do następnych. No właśnie… Rok szkolny dopiero się rozpoczął. Wszystko zaczęło się oficjalnie. Apel, potem spotkania z wychowawcami, a następnego dnia już z plecakami wypełnionymi po brzegi podręcznikami i zeszytami przekraczamy progi szkoły. Chociaż ja uważam że dzięki tym 10 miesiącom szkoły wakacje potem „smakują” lepiej. Ale tutaj nie mają znajdować się moje przemyślenia (choć zapewne byłoby ciekawie :D), a to co się działo w szkole. No więc w poprzednim tygodniu wszystkie klasy wybrały swój samorząd klasowy, który będzie brał udział w wyborach do samorządu szkolnego. Oczywiście mogą się też zgłosić kandydaci spoza trójek klasowych do czego gorąco Was zachęcam. To chyba tyle. Do zobaczenia na korytarzu. :D

Agaciek


...zobacz galerię