Wydarzenia szkolne - 2010/2011


Przerwa wakacyjna

    Huuuura wakacje :-)


22 czerwca

    Kolejny rok i kolejne klasy. Chyba nie ma ucznia, który nie czeka z utęsknieniem na ten dzień, a może się mylę :-). Wreszcie można odpoczšć od obowišzków szkolnych i zregenerować siły. Życzymy wszystkim uczniom miłego i bezpiecznego wypoczynku.


...zobacz galerię   


21 czerwca

    No i nadszedł ten dzień, kiedy żegnamy kolejnych gimnazjalistów. To już 10 rocznik absolwentów, który opuœcił mury naszej szkoły. Życzymy Wam trafnych wyborów i sukcesów w nowych szkołach. Zaglšdajcie czasami na naszš stronę, aby powspominać stare czasy.


...zobacz galerię   


14 czerwca

     Pogoda dopisała wszstkim gimnazjalistom, którzy w tym dniu odważyli się zdobyć Kozią Górkę. Wszyscy dotarli na szczyt, gdzie po krótkim odpoczynku i uzupełnienie płynów rozpoczęły się już tradycyjnie zawody w przeciąganiu liny. Najpierw zmierzyli swoje siły uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Najsilniejszą drużynę wystawiła klasa II c. Konfrontacja nauczyciele kontra reszta świata (uczniowie wszystkich klas) zakończyła się tradycyjnie klęską ... nauczycieli, ale mało brakowało i zabawa była przednia :-). Zobaczymy za rok. Wycieczka się udała i była miłym podsumowaniem całego roku szkolnego 2010/2011.


...zobacz galerię   


1 czerwca

     Tego dnia odbyła się uroczystość nadania Sztandaru naszej szkole. Po uroczystości poświęcenia sztandaru w kościele przeszliśmy przy dźwiękach orkiestry do Gimnazjum nr 13. Uczniowie i przybyli goście mogli obejrzeć prezentację poświęconą naszemu patronowi ks. Janowi Twardowskiemu oraz przedstawienie związane z poezją i wierszami naszego patrona. Rodzice uroczyście przekazali sztandar szkoły pani dyrektor, a następnie przeszedł on w ręce pocztu sztandarowego naszego gimnazjum. Po ceremonii przekazania sztandaru nastąpiło ślubowanie gimnazjalistów na nowy symbol szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas m.in. wiceprezydent miasta Bielsko - Biała i biskup Tadeusz Rakoczy. Po części oficjalnej nasi goście zostali zaproszeni na poczęstunek oraz zwiedzanie wystaw przygotowanej przez uczniów i nauczycieli.


...zobacz galerię   


12-14 maj

     Wyjazd uczniów klasy 1c oraz 2c na wycieczkę do Warszawy. Gimnazjaliści zwiedzali Łazienki, Zamek Królewski, centrum nauki, Muzeum Waszawskie i wiele innych miejsc. Powrót do Bielska nastąpił w piątek ok. godziny 23:00.


11-12 maj

     Wycieczka klasowa 1b i 1a Tresnej. Wszyscy wrócili zadowoleni, wypoczęci i z wielkim zapałem do nauki xD


9 maj

     Wyjście do BCK-u na inscenizację "Dziady cz.2". Większość szkoły prawie zasnęła. Mamy nadzieję, że się wyspali ;P


21-26 kwietnia

     Święta Wielkanocne !!!
Z dala słychać trzask gałęzi,
to zajączek przez las pędzi.
Chociaż Wielka jest sobota,
ciężka czeka go robota.

Z hukiem wpada do kurnika,
bierze jajka, szybko znika,
w drodze wszystkie je maluje,
z trudem tempo utrzymuje.

Z pisankami zdążyć musi
zanim z Rezurekcji wrócisz.
Potem trochę chłop odpocznie,
w ciepłym gniazdku sobie spocznie.

Miejsca długo nie zagrzeje,
coś mu się na głowę leje.
Głośno śmieje się baranek:
To już Lany Poniedziałek!


18 kwietnia

     Tego dnia gościliśmy uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Mamy nadzieję, że wybiorą nasze gimnazjum.

...zobacz galerię   


12-14 kwietnia

     W tych dniach wiedza uczniów klas trzecich została gruntownie przebadana :-). Gimnazjaliści pisali egzaminy z części humanistycznej, matematyczno - przyrodniczej i z języka angielakiego. Życzymy wam jak najlepszych wyników.


6-8 kwiecień

     Rekolekcje wielkanocne dla gimnazjalistów.


31 marzec

     Klasa 1B spotkała się z policjantem dzielnicowym.


21 marzec

     Pierwszy dzień wiosny. W tym dniu odbył się pokaz mody oraz rozgrywki sportowe. Oczywiście jak zwykle wygrali nauczyciele, ale nie martwcie się w przyszłym roku będzie lepiej ;)

...zobacz galerię   


10 marzec

     Wyjście klas trzecich na film pt: ''Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł." Po zakończeniu filmu wróciliśmy do szkoły.


2 marzec

     Uczniowie klas szóstych szkół podstawowych uczestniczyli w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Rywalizacja była zacięta. Zwyciężyła szkoła podstawowa nr 9. Gratulujemy.

...zobacz galerię   


25 luty

     Klasy 1 i 2 z naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Konkurs prowadzili nauczyciele języka angielskiego oraz klasa 3b. Zabawa była przednia.

...zobacz galerię   


24 luty wyjśc ie do BCK-u

     Wspaniałą muzyką i wspaniałym wykonaniem oczarowali nas artyści muzyki poetyckiej i kabaretowej. Nie wszystkim ona przypadła do gustu :-).


14 luty

     Ten dzień obchodzą oczywiście zakochani. W naszej szkole jest ich bardzo dużo. Ogromną miłością darzymy oceny, ludzi i oczywiście nauczycieli :D.


3 luty

     Na pierwszej lekcji uczniowie występujący w "Mam talent" zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom własne ukryte talenty. Po zakończeniu występów uczniowie głosowali na zwycięzców, którzy w jakiś szczególny sposób zainteresowali swoich widzów.

...zobacz galerię   


17 - 30 stycznia

     Ferie zimowe. Huuuura :-).


14 styczeń

     W ostatnim dniu przed feriami zimowowymi pani dyrektor podsumowała pierwsze półrocze oraz nagrodzono uczniów, którzy brali udział w różnych konkursach. Na zakończenie tak miłego dnia koło teatralne pod przewodnictwem pani Lucyny Trzopek zaprezentowało skecze z różnych seriali i teleturniejów w telewizji.


11 styczeń

     Po długim odpoczynku nadszedł czas na zebrania, na których odbyły się pokazy talentów uczniów. W naszej edycji "Mam talent" uczniowie tańczyli, śpiewali i pokazywali to, co potrafią najlepiej.


23 grudzień - 3 styczeń

     Przerwa świąteczna. Znowu cieszymy się odpoczynkiem od nauki :) Wigilijny nadszedł czas, całujemy mocno Was chcemy złożyć Wam życzenia w Dniu Bożego Narodzenia, niechaj Gwiazdka Betlejemska, która świeci Wam o zmroku doprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku!


22 grudzień - Wigilie klasowe

     W ten radosny dzień przed Bożym Narodzeniem we wszystkich klasach odbyły się uroczyście wigilie klasowe na których nie zabrakło uśmiechu na twarzy. Po uroczystym podzieleniu się opłatkiem opuściliśmy szkolne mury i zabraliśmy się do przygotowań do rodzinnej Wigili.


15-17 grudzień - Próbne egzaminy klas 3

     W tych dniach odbyły się próbne egzaminy. Życzymy klasą trzecim jak najlepszych winików.


2 grudzień - Warsztaty

     W naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty dotyczące wyboru przyszłych szkół i zawodów. Każdy gimnazjalista napisał test odnośnie przyszłej pracy. Życzymy mądrego wyboru szkoły.


25 listopad - Druga dyskoteka

     Frekwencja była niższa niż poprzednio, ale ci co przyszli świetnie się bawili.


19 listopad - Wyjazd do Auschwitz

     W tym dniu lekcje dla klas 3 odbyły się w byłym obozie koncentracyjnym. Klasy trzecie zwiedzały główny obóz w Auschwitz, a także obóz Birkenau-Brzezinka. Wyjazdem tym upamiętniamy wszystkich zabitych tam ludzi. Nigdy nie zapomnimy o was .


11 listopad - 92 rocznica odzyskania niepodległości

    Dzień 11 listopada, w którym Józef Piłsudski przejął władzę, został w 1937 roku dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski - oficjalnie ogłoszony świętem narodowym . Obchodzono go jednak jako święto Niepodległości już od 1919 r. Od tego czasu jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych przez Polaków w kraju i zagranicą.

...zobacz galerię   


10 listopad - Apel z okazji 92 rocznicy odzyskania niepodległości

    Na 5 lekcji klasa 2 c przygotowała apel związany z jutrzejszą rocznicą. Uczniowie w sposób bardzo obrazowy przypomnieli nam zagmatwane dzieje naszego narodu od rozbiorów do uzyskania niepodległości. Prezentowane fakty były przeplatane muzyką i piosenkami związanymi z czasem zaborów. Na koniec usłyszeliśmy posenkę w formie rapu, której twórca w sposób nowoczesny "wyśpiewał" swój szacunek do ojczyzny. Po całogodzinnej lekcji historii nikt nie czuł znudzenia i wszyscy głośnymi brawami wyrazili swoje podziękowanie. Dziekujemy bardzo klasie 2c, pani Marii Bryczek i wszystkim osobą, które zaangażowały się w przygotowanie tego apelu.


9 listopad
    
 • Zebrania dla rodziców
 • Grafitti na szkole :-)

 • ...zobacz galerię   


  4 listopad - Dyskoteka szkolna

      W czwartek w naszym gimnazjum odbyła się pierwsza w tym roku dyskoteka. Pomimo niedużej frekwencji, Ci którzy przybyli pokazali jak należy się bawić. Zapraszamy do galerii zdjęć z imprezy.


  ...zobacz galerię   


  1 i 2 - listopad - Wszystkich Świętych i Zaduszki

      Wszystkich świętych - znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych Kościół uroczyście wspomina 1 listopada. Uroczystość Wszystkich świętych nie jest - jak czasem się myśli - "świętem Zmarłych". W dniu Wszystkich świętych Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Radujemy się z wielkiej rzeszy świętych, o których pamięć wśród ludzi nieraz zaginęła. W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - 2 listopada, w dniu zadusznym - wspomina się wszystkich wiernych zmarłych.


  28 październik - Wyjazd klas drugich do Wrocławia

      Dwie klasy wyjechały dziś o 6 rano do Wrocławia. Zwiedzać będą m.in. Panoramę Racławicką i Ogród Botaniczny. Życzymy im dobrej zabawy.


  22 październik - Wyjście klas trzecich na spektakl pt. "Kamienie na szaniec"

      Spektakl na podstawie powieści Aleksandra Kamińskiego, oparty na autentycznych wydarzeniach z okresu okupacji niemieckiej Warszawy podczas II wojny światowej. Książka w sposób autentyczne opisuje historie z działań podziemnej działalności harcerskiej Szarych Szeregów


  21 październik - Apel z okazji 30 rocznicy Solidarności

      Zorganizowany został przez klasę 3c pod nadzorem pana Błażeja Dobrogoszcza. Jak zawsze dziękujemy wam za pamięć o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski.


  ...zobacz galerię   


  14 październik - święto Komisji Edukacji Narodowej

      Potocznie zwana dniem nauczyciela jest równie ważny dla nas jak i dla naszych pedagogów. W tym dniu odbył się apel zorganizowany przez klasę 1b i panią Lucynę Szulakowską - Trzopek.


  ...zobacz galerię   


  8 październik - wycieczka integracyjna klasy 1 c nad Zaporę w Wapienicy

      Jak co roku dla klas pierwszych zorganizowano wycieczkę integracyjną. Warsztaty były prowadzone przez panią Agnieszkę Beczek.


  23 wrzesień - Wybory przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego

      23 września uczniowie wybrali przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Czekamy na plan pracy nowych władz.


  20 wrzesień - Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego

      Przeprowadzono wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybierali spośród czterech kandydujących nauczycieli: Jolanta Szaliga, Joanna Walkiewicz, Zuzanna Gołębiowska i Andrzej Tkocz. Opiekunem na rok 2010/2011 został Andrzej Tkocz (nauczyciel geografii i informatyki).


  8 wrzesień - Pierwszy tydzień za nami :-)

      Minął pierwszy tydzień w szkole. Klasy pierwsze poznały już swoich nauczycieli. Zapału do nauki nie brakuje :) - oby tak dalej.


  1 wrzesień - Nowy rok szkolny 2010/2011

      Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2009/2010. W tym roku mamy 9 klas, w tym 6 integracyjnych.


  ...zobacz galerię