Wydarzenia szkolne - 2009/2010


25 czerwca

    Nareszcie wakacje !!! Najlepsza chwila w życiu każdego ucznia. A o to wierszyk na powitanie wakacji :P

Każdy z Was mi przyzna rację,
że najlepsze są wakacje,
można jechać na Mazury
lub nad morze albo w góry.

Można w lesie biwakować
i w namiocie przenocować,
można w cieniu odpoczywać
lub w jeziorze "żabką" pływać.

Można też całymi dniami
kopać piłkę z kolegami,
można z tatą łowić ryby
albo w lesie zbierać grzyby.

Można sobie leniuchować,
nocą gwiazdy obserwować,
można także długo spać
bo nie trzeba rano wstać.

Powróciłem już z biwaku
było "super" mówię Wam,
piękną, lśniącą , złotą rybkę
wyłowiłem z wody sam.

Była jeszcze bardzo mała,
myślę, że prosiła mnie
bym zostawił ją w jeziorze
bo bez mamy jest jej źle.

Wypuściłem ją do wody
mówiąc jej : do zobaczenia,
myśląc, że jak rybka z bajki
spełni moje trzy życzenia.

Dwa życzenia się spełniły :
odwiedziłem już Mazury,
teraz wspólnie z rodzicami
pojechałem w polskie góry.


24 czerwca

    To dzień w którym żegnamy naszych starszych kolegów i koleżanki którzy ze łzą w oku opuszczą mury naszej szkoły. Napewno o nas nie zapomną i będą mieli miłe wsopmnienia z naszej wspaniałej szkoły:P.


12 czerwca

    Odbyła się wycieczka na Równice. Zwiedzający mieli możliwość oglądnięcia czarnych dziur w planetarium. Poza tym dużą atrakcją okazał się tor saneczkowy i karuzela, a także horror w kinie 4-D.


1 czerwca

    Ten dzień był szczególnie ważny dla naszego gimnazjum, gdyż jest to rocznica urodzin naszego patrona. Odbyła się wystawa zwierząt oraz zorganizowano dzień europejski, na którym prezentowaliśmy wybrane kraje. Pierwsze miejsce zajeła klasa 3 b, drugie miejsce klasa 2 b i 2 a, a trzecie klasa 3 a. Zobaczyliśmy prezentacja o naszym patronie i prezentację z projektu "Paszport do edukacji". Tego samego dnia uczniowie niestety nie pokonali nauczycieli w odbywającym się tradycyjnie meczu siatkówki. Za rok będzie lepiej :D


7 - 8 maj

    Uczniowie z klas 1c, 2a i 3b wyjechali na wycieczkę do Bochni i spędzili noc w grocie gdzie były duchy XD. A tak naprawdę spędzili miłe dwa dni.


1 - 3 maj

    Święto Pracy, Święto Flagi Polskiej, Święto Konstytucji 3 maja.


26 - 29 kwietnia

    W tym roku po raz pierwszy egzaminy gimnazjalne pisały klasy integracyjne. Życzymy wszystkim powodzenia w szkołach ponadgimnazjalnych.


13 kwietnia

    Trzy dni po tragedi w Smoleńsku w naszej szkole odbył się apel, na którym nie zabrakło gości. Uczniowie klasy 2 c przypomnieli nam o tragedii w Katyniu oraz uczcilici pamięć osób, które zginęły w Smoleńsku minutą ciszy.


10 kwietnia

    W tym dniu wydarzyła się tragedia narodowa. Prezydent Lech Kaczyński wraz z żoną i resztą przedstawicieli, którzy wybierali się na uroczystości związane z Katyniem nie żyją. W Smoleńsku rozbił się samolot prezydenta Kaczyńskiego Tupolew 154-M. Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewa i rozbił się. Gubernator okręgu smoleńskiego poinformował, że wszyscy pasażerowie zginęli - na pokładzie było 96 osób.


1-6 kwietnia - Święta Wielkanocne

    

Wczoraj kury tak gdakały,
nasze jajka oszalały.
Malowały się w paseczki
i w kółeczka i wstążeczki.
Teraz wszystkie krzyczą - hura hura
wesołego Alleluja!


22 marca

    Trzecie klasy wybrały się do Banialuki spektakl pt: "Reszta jest milczeniem".


17-19 marca

    Rekolekcje dla młodzieży, które prowadził ksiądz Dariusz.


8 marca

    Z okazji Dnia Kobiet szkolne koło teatralne wystawiło spektakl. Ten sam dzień był również podsumowaniem pierwszego semestru.


2 luty

    Ten wtorek zapowiadał się bardzo interesująco. Cała szkoła pojechała do Jaworza na kulig. Dzień minął wesoło w śmiechu i zabawie.


27-29 stycznia

    W tych dniach odbyły się próbne egzaminy 3-cio klasistów z części humanistycznej, matematyczno - przyrodniczej i języka angielskiego. Pozdrawiamy serdecznie i powodzenia na testach.


22 stycznia

    W ten wieczór mieszkańcy Os. Kopernika zaszczycili nas swoją obecnością na Jasełkach klasy 1c i przedstawieniu pt: "Blaski i uroki życia rodzinnego" w wykonaniu kółka teatralnego.


31 grudnia na 1 stycznia - Nowy Rok

Tik tak, tik tak,
Szybko mija czas.
Bim bam, bim bam,
Północ wybija nam.
Coś się kończy,
Coś się zaczyna.
Fajerwerków widać blask.
Stary rok ucieka,
Nowy gania go.
Szampana otwieramy,
życzenia składamy.
A my życzymy Wam:
Roku udanego i zdrowia dobrego,
Szczęścia wielkiego i totka wygranego,
Miłości gorącej i wiecznie wrzącej,
No i Nocy odlotowej i nie tylko sylwestrowej !!!


23 grudnia do 3 stycznia - przerwa świąteczna

    Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci, cieszą się wszystkie dzieci, cieszą się także zwierzęta, krowy, osły, bydlęta. Pod obrus każdy sianko wkłada i smacznego karpia zajada. Wcześniej wszyscy opłatkiem się dzielą i dopiero jedzenie w buziach mielą.


22 grudnia

    Klasa 1C wraz z Panią Czauderną zorganizowali jasełka dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Po przedstawieniu uczniowie rozeszli się do swoich klas aby zasiąść do stołu wigilijnego. :)


9 grudnia

    Nasze gimnazjum wybrało się do Kinoplexu na film pt: "Opowieść wigilijna" w 3D. Film trwał 2 godziny.


7 grudnia

    Prosto z Firlandii :-) na czerwonych saniach :P przybył z reniferami, elfami i workiem prezentów Św. Mikołaj :P. :P


19 listopada

    Nasi koledzy i koleżanki z 3 klas pod dowództwem Pana Dobrogoszcza i swoich wychowawców wybrali się na wycieczkę edukacyjną do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu:):P.


5 listopad

    Pozdro dla naszych 3-cio klasistów, którzy w tym dniu wybrali się na spektakl pt: "Antygona".


30 października

    W tym dniu zawitał do nas i poprowadził zajęcia profilaktyczne niepełnosprawny alpinista. Podróżnik, który nas odwiedził pokazał nam film ze swojej wyprawy na Kilimandżaro. Potem zaprezentował nam zdjęcia i sprzęt niezbędny do wspinaczki.


14 października

    Ten dzień był świętem nauczycieli. Specjalnie na ten dzień został przygotowany apel i akademia :):). Po akademii odbył się mecz siatkówki: uczniowie kontra nauczyciele. W tym roku wygrali nauczyciele 2:1. Pozdro i prosimy nie przejmować się przegraną :P:P:).


6 października

    W tym dniu odbył się rajd na Magurkę. Na miejscu zorganizowano ognisko i przeciąganie liny. Pozdrawiamy wszystkich i zpraszamy na następny rajd :):):P.


21 września

    W tym dniu odbył się apel z okazji 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Przygotowała go klasa 2c. Ogromne podziękowania dla pana Dobrogoszcza za przygotowanie uczniów do akademii.1 wrzesień - Nowy rok szkolny 2009/2010

    Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2009/2010. W tym roku mamy 9 klas, w tym 6 integracyjnych. Witamy serdecznie w naszej szkole 2 nowych nauczycieli z integracji i życzymy im powodzenia z nami :):). Życzymy jak najlepszych ocen i prosimy nie rozrabiać :P.