Wydarzenia szkolne - 2008/2009

19 czerwiec - 31 sierpień - Wakacje xD

19 czerwiec - Zakończenie roku szkolnego dla klas pierwszych i drugich.

18 czerwiec - Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich.

27 maj- Dzień europejski

Uczniowie poznawali państwa europejskie poprzez zabawy i konkursy z nagrodami.

5-7 maj - Wycieczka do Warszawy

W tych dniach nasi uczniowie zwiedzali stolicę. Dzięki znajomościom nauczycieli uczniowie mogli zobaczyć m.im.: Sejm, kancelarię prezydenta i Muzeum Powstania Warszawskiego.

5 maj - Apel z okazji 3 maja

3 maja jest obchodzone święto państwowe, na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 maja, co miało miejsce w 1791 roku.

27 kwiecień - Apel z okazji Dnia Ziemi

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi, to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

22-24 kwiecień - Egzaminy gimnazjalne

W pierwszym dniu uczniowie pisali egzaminy z części humanistycznej, w drugim z części matematyczno - przyrodniczy, natomiast w trzecim dniu z języka angielskiego.

7 kwiecień - Dzień otwarty szkoły

13 luty - Walentynki w szkole

W naszej szkole była zorganizowana poczta walentynkowa, która dostarczała walentynki uczniom naszej szkoły.

26 styczeń - 7 luty - Ferie zimowe

W tym roku przerwa zimowa nie obfitowała w śnieg, ale myślę, że każdy nabrał sił na nowy semestr. Następna przerwa od zajęć lekcyjnych w kwietniu, a potem.... już blisko do wakacji :-).

23 styczeń - Jasełka

22 styczeń - Dyskoteka szkolna

14,15,16 styczeń - Próbne egzaminy gimnazjalne

Dziś pierwszy dzień próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem. To dobra okazja do ugruntowania wiadomości przed kwietniowym sprawdzianem. Próbny egzamin gimnazjalny odbywa w 75% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

22 grudzień - 2 styczeń - Przerwa świąteczna

19 grudzień - Wigilie klasowe

6 grudzień - Mikołaj

30 listopada - Andrzejki

19 Listopada - wyjazd do obozu koncentracyjnego w Aushwitz-Birkenau

Zespół niemieckich obozów koncentracyjnych i obozów zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości istniejący w latach 1940-1945. Symbol całego systemu koncentracyjnego i machiny zagłady. Nazwy Auschwitz i Birkenau są niemieckimi odpowiednikami polskich nazw Oświęcim i Brzezinka, stosowanymi po agresji Niemiec na Polskę w 1939 roku i aneksji tych ziem przez III Rzeszę. Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, figuruje tam pod oficjalną nazwą Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-45).

11 - listopad - Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austro-Węgry, Prusy i Rosję. Było najważnieszym świętem państwowym II RP. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości.

10 - listopad - Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Wszyscy, którzy odrobili ten dzień w jedną z sobót, cieszą się teraz z długiego weekendu. Dobrze wykorzystajcie ten czas i dozobaczenia znowu w murach szkoły :-).

6 - listopad - Druga dyskoteka szkolna

Już po raz drugi w tym roku zorganizowano dyskotekę w szkole. Widać, że Samorząd Szkolny nie próżnuje :-).

1,2 - listopad - Wszystkich Świętych i Zaduszki.

Pierwszy dzień listopada jest w Polsce dniem wolnym od pracy, co powoduje, że wielu ludzi przychodzi na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się. Jest to też święto obchodzone przez część innych systemów wyznaniowych, a także zwyczaj praktykowany przez osoby bezwyznaniowe, mający być wyrazem pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym.
    Święto to było również w czasach PRL dniem wolnym, ale oficjalnie starano się nadać mu charakter świecki i nazywano go dniem Wszystkich Zmarłych bądź Świętem Zmarłych.
    Następnego dnia po Wszystkich Świętych (2 listopada) obchodzony jest dzień wspominania zmarłych (Zaduszki). Dla chrzeŚcijan jest to dzień modlitw za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata.

Źródło: http://serwisy.gazeta.pl

21 październik - Próbny egzamin gimnazjalny z j. angielskiego.

W tym roku szkolnym gimnazjaliści po raz pierwszy, oprócz testu humanistycznego i matematyczno-przyrodniczego, obowiązkowo napiszą egzamin z języka obcego nowożytnego. Uczniowie wybierają język, którego uczą się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. Mogą wybrać spośród sześciu: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego.
    W naszym Gimnazjum wszyscy uczniowie pisali egzamin z j. angielskiego.

16 październik - Dyskoteka szkolna

W tym dniu odbyła się pierwsza dyskoteka w roku szkolnym 2008/2009. Frekfencja nie była wysoka, jednak ci którzy przyszli bawili się znakomicie. Uczniowie, ktorzy byli obecni na imprezie organizowanej przez Samorząd Szkolny są zwolnieni z obowiązku odpowiedzi w dniu następnym. Pamiętajcie, że nie każdy ma przywilej wstępu na dyskotekę :).

13 październik - Dzień Edukacji Narodowej

13 października na trzeciej lekcji zostało zorganizowane przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z klas I i II pod nadzorem pani Agaty Dędys i pani Lucyny Trzopek - Szulakowskiej przygotowali skecze z dużą dawką humoru.

1 październik

Za nami 1/10 roku szkolnego :-). Zostało tylko ... :-), no właśnie jeszcze trochę :-).

1 wrzesień - Nowy rok szkolny 2008/2009

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2008/2009. W tym roku mamy 9 klas, w tym cztery integracyjne. Życzymy wszystkim samych sukcesów.