Wydarzenia szkolne - 2007/2008

20 czerwiec - Zakończenie roku szkolnego 2007/2008

Po raz kolejny przyszedł czas pożegnać trzecioklasistów. W tym roku żegnaliśmy tylko dwie klasy, lecz... niezapomniane :-).

6 czerwca w piątek obchodziliśmy święto szkoły. Jak zwykle został zorganizowany mecz nauczyciele - uczniowie, którego wynik wszystkich zaskoczył :-) - wygrali uczniowie 2 - 1. Po raz pierwszy odbył się konkurs karaoke, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

27 maj - Strajk pracowników oświaty

Nauczyciele naszego gimnazjum strajkowali. Szkoła była zamknięta dla uczniów. W tym dniu nie odbywały się zajęcia lekcyjne.

22 maja - Boże Ciało

W tym dniu nie byliśmy w szkole. Obchodziliśmy uroczystości Bożego Ciała.

7-8 maja - Szkolna wycieczka do Wrocławia

Kilka osób z naszej szkoły pojechało na wycieczkę zwiedzać piękne miasto Wrocław.

1-3 - Długi weekend majowy

Pierwszy weekend majowy - już niedługo drugi :-).

22-23 kwiecień - Test gimnazjalny klas 3

Każdy "trzeciogimnazjalista" pisał test podsumowujący całe trzy lata pracy. Powodzenia.

9 kwiecień - Apel

Apel poświęcony trzeciej rocznicy śmierci Jana Pawła II.

2 kwiecień - Spektakl

Wybraliśmy się do Domu Żołnierza na spektakl pt. " Skąpiec Moliera".

20 marzec - Wielkanoc

7 marzec - Test próbny z j. angielskiego dla klas drugich

W piątek po rekolekcjach odbył się obowiązkowy test próbny z angielskiego dla klas drugich.

5 - 7 marzec - Rekolekcje

15 luty - Apel podsumówujący I semest nauki

Pani dyrektor podsumowała całe pierwsze półrocze naszej pracy.

14 luty - Walentynki

Dzień jest wyjątkowy,
bo Walentynkowy,
więc szepczę Ci do uszka,
że KOCHAM CIĘ,
z całego serduszka !

Ferie zimowe 14 - 26 stycznia

W tym roku ferie zaczynają się już dwa tygodnie po świętach. Życzymy wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku.

Próbne egzaminy gimnazjalne 9 -10 stycznia

Każdy trzecio "gimnazjalista" :-) sprawdza swoje umiejętności.

21 grudnia - 2 stycznia- przerwa świąteczna

Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego roku.

Renifer Rudolf już grzeje kopyta,
Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta,
niech wszystkie smutki wnet pójdą w kąt
- ja dziś Ci życzę Wesołych Świąt! :)

21 grudzień - Wigilie i jasełka dla uczniów

13 grudzień - Rocznica wybuchu stanu wojennego

Stan wojenny został wprowadzony w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. (z soboty na niedzielę) dekretem Rady Państwa na podstawie art. 33, ust. 2 Konstytucji PRL, który stanowił: Rada Państwa może wprowadzić stan wojenny na części lub na całym terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, jeżeli wymaga tego wzgląd na obronność lub bezpieczeństwo państwa. Z tych samych powodów Rada Państwa może ogłosić częściową lub powszechną mobilizację. .

29 listopad - Dyskoteka Szkolna

11 listopada - Święto 11 Listopada

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym i wybór 11 listopada jest dość arbitralny. Uzasadnieniem może być zbiegnięcie się wydarzeń w Polsce z końcem I wojny Światowej na świecie (tego samego dnia miała miejsce kapitulacja Niemiec na froncie zachodnim).

31 październik do 4 listopada - Święto Wszystkich Świętych

Dni wolne od zajęć dydaktycznych. W tych dniach odwiedzamy groby naszych bliskich.

12 październik - Święto Komisji Edukacji Narodowej

Wspaniały apel z okazji KEN przygotowała klasa 2 c. Podczas apelu odbyło się ślubowanie klas piwerwszych. W tym dniu lekcje były luźniejsze :-)

12 październik - Święto Komisji Edukacji Narodowej

2 październik - Apel poświęcony zbrodni w Katyniu.

W dzisiejszym dniu odbył się apel upamiętniający śmierć polskich oficerów w Katyniu.

26 wrzesień - Apel "Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziś w naszej szkole odbył się apel upamiętniający udane Powstanie Warszawskie. Świętowaliśmy jego 63 rocznicę.

25 wrzesień - Wyjście klas 3 na film Andrzeja Wajdy "Katyń"

Nie będziemy go streszczać, ale zapraszamy do kin.

15 wrzesień - Udział w Akcji Sprzatania Świata 2007

W akcji brała udział cała szkoła, która zebrała sporo śmieci z okolic szkoły. W sobote niestety odrabialiśmy dzień 2 listopada.

3 wrzesień - Nowy rok szkolny

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2007/2008. Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie dla wszystkich uczniów bardzo udany ! Życzymy dobrych ocen i nie tylko...:-)