MY W WARSZAWIE

14 - 15.05.2002 rok to szczególne dni dla wielu uczniów szkoły. Wtedy miała miejsce wycieczka nagroda dla najlepszych uczniów, w tym roku do Warszawy, na spotkanie z Patronem - ks. Janem Twardowskim. Podekscytowani, obładowani pysznościami oraz darami dla Patrona wyruszyliśmy w drogę. Warszawa powitała nas strugami deszczu, ale nie wszystkim udaje się przeżyć burzę w Łazienkach. Spacer nocą po starówce i gromkie sto lat dla naszej pani dyrektor Jolanty Bryczek, pod Kolumna Zygmunta, z okazji Jej 18 urodzin, na długo pozostaną nam w pamięci. Nocleg również, zwłaszcza opiekunom ... Nazajutrz trudno było wstać, ale perspektywa niezwykłego spotkania z niezwykłym człowiekiem działała mobilizująco. Krętymi schodami, małymi grupkami wchodziliśmy do miejsca, które już jest historią i dla wielu miejscem - świątynią, gdzie mieszka Bóg i Jego wierny uczeń ks. Jan Twardowski - Nasz Patron - Opiekuńczy Duch wszystkich uczniów Gimnazjum nr 13 w Bielsku - Białej. Wrażeń ze spotkanie nie da się opisać, każdy przeżył je inaczej, ale możecie zajrzeć, jak wygląda mieszkanie Naszego Patrona i jacy byliśmy onieśmieleni spotkaniem z Naszym Patronem, Świętym Człowiekiem.

Uczestnicy: Jadwiga Wątor, Angelika Smolarek, Władysław Sadlok, Barbara Bigosińska - 2F, Michał Bardaliński - 2F

Maj 2003
Wycieczka nagroda